2017 m. gruodžio 3 d., sekmadienis
PANEMUNĖS PILYJE INICIATYVOS ,,MAN RŪPI'' BAIGIAMASIS RENGINYS
Iniciatyvos ,,Man rūpi'' dalyvius į baigiamąjį renginį LMNSC organizatoriai sukvietė į Panemunės pilį Jurbarko r. pirmąją žiemos dieną. Jaunųjų gamtininkų sprendžiama problema apie tinkamą rūpinimąsi savo augintiniais (šunimis), buvo įvertinta pagyrimo raštais ir padėkomis
2017 m. lapkričio 19 d., sekmadienis
Veikla ne klasėje!
Mokiniai sėdi suole 5-7 pamokas! Nejaugi dar jiems sėdėti neformaliojo ugdymo veiklose? Ne, ne, neeeeee! Taip sakytų gamtininkų būrelio mokiniai, kurie žinias gilina mokyklos gamtinėje aplinkoje ir šalia esančiame parkelyje.
2017 m. lapkričio 2 d., ketvirtadienis
Naujasis gyventojas- dėmėtasis eublefaras
Iš Kauno zoologijos sodo į Kūrybos namų gyvąjį kampelį atkeliavo gekonas- dėmėtasis eublefaras. Gyvūnėlis dar tik 4 mėn., 10 cm. ilgio, labai mielas ir gražus! Vaikai labai džiaugiasi, jog galės įgyti žinių, kaip auginti driežą. Iki šiol gamtininkai rūpinosi tik kukurūziniu žalčiuku-KUKU, taip pat atkeliavusiu iš zoo sodo. Kukas jau pas mus 1 metai ir per tuos metus pailgėjo 12 cm. - ilgis 79 cm. Šiuo metu driežiukas auga- neriasi. Jam vaikai dar nėra išrinkę vardo, nes labiau nori pažinti jo charakterį!
2017 m. spalio 25 d., trečiadienis
Kas gyvena 1 kvadratiniame metre?
Mokiniui labai svarbu įgytas žinias mokykloje pritaikyti praktikoje:
kas gyvena 1 kvadr. metre? Toks klausimas iškilo pradinių klasių mokiniams, kurie tobulindami gamtamokslinę ir socialinę kompetencijas praktiškai ieškojo atsakymų. Kas yra 1 kvadr. metras? Kiek tai yra pagal plotą realiai ir kas gali jame gyventi, tilpti? Atsakymai: 1 m lygu 100 cm. 1 kvadr. m lygu 4 tiesės po 1 m susijungusios į kvadratą. Kas jame gyvena: rudeniniai liepos lapai, samanos, žolė, sliekas, musė, grybai ir žinoma - tyrinėtojas!
kas gyvena 1 kvadr. metre? Toks klausimas iškilo pradinių klasių mokiniams, kurie tobulindami gamtamokslinę ir socialinę kompetencijas praktiškai ieškojo atsakymų. Kas yra 1 kvadr. metras? Kiek tai yra pagal plotą realiai ir kas gali jame gyventi, tilpti? Atsakymai: 1 m lygu 100 cm. 1 kvadr. m lygu 4 tiesės po 1 m susijungusios į kvadratą. Kas jame gyvena: rudeniniai liepos lapai, samanos, žolė, sliekas, musė, grybai ir žinoma - tyrinėtojas!
Gyvūnų globos dienos šventė
Pasaulinės gyvūnų globos dienos paminėjimas Kūrybos namuose jau tapo tradicine švente. Į renginį susirinko daug vaikučių, mokinių, jų tėvų, mokytojų, svečių. Svarbiausia idėja: nepamiršti šalia esančių gyvūnų ir jais tinkamai rūpintis, o gyvūnai žmogui atsidėkoja meile, prisirišimu ir geromis emocijomis.
Smauglys iš antinių žaliavų
Ir šiemet ruošiamės dalyvauti ,,Eko mokinys'' aplinkos ministerijos organizuojamame konkurse.
Štai rūšiavome ir pagaminome ne ką prastesnį smauglį nei pagaminta Kinijoje!
Štai rūšiavome ir pagaminome ne ką prastesnį smauglį nei pagaminta Kinijoje!
2017 m. rugsėjo 14 d., ketvirtadienis
Ruduo be grybų - ne ruduo!
Pagal mokinių pastebėjimus, daugiausiai grybų atsirado 2017 m. antrą rugsėjo savaitę, kai naktys buvo 15-18 laipsnių šilumos, o dienos lietingos. Ir štai įrodymas:
2017 m. rugpjūčio 19 d., šeštadienis
ŠU botanikos sode - edukacinis užsiėmimas
Per žolinę apsilankę ŠU botanikos sode vykusiame renginyje mielai dalyvavome įvairuose edukaciniuose užsiėmimuose: pirties vantų rišimo, blogųjų galių išvarymo, muzikos instrumentų iš gamtos ir pan. Vienu iš jų susidomėjome labiausiai:
2017 m. liepos 19 d., trečiadienis
Kaip pagerinti edukacines erdves?
Į šį klausimą ieškojome atsakymo Vengrijoje ir Rumunijoje. vVngrijoje stebėjomės stepių ir bukų giraičių ramunu, Rumunijoje -Transilvanijos Alpių žaluma, Karpatų kalnų tyluma. Sužavėjo rumunų namų čerpinių rausvų stogų gausumu...O štai asiliukas- toks kaip pas mus!
2017 m. gegužės 10 d., trečiadienis
Edukacinė veikla mokyklos gamtinėje aplinkoje
2017 m. gegužės 3 d., trečiadienis
Pagaliau pavasaris!
Nors pavasario mėnesiai pranašauja pavasarį, tačiau šaltas, vėjuotas, su šalnomis oras- tikrai ne pavasarinis: paukšteliai susigūžę, žolė, medžiai ne iš vietos! Šiluma reikalinga! Gegužė - laikas, kai jau norisi žalumos, šilumos, spalvų! Šiame pavasaryje tik gerai paieškoję rasime žydinčių saulučių, vėlyvių, žibuoklių, plukių, pienių, šalpusnių! Atrodo, kad kažkas suvėlavo...ogi krūmai tik pradeda skleisti lapelius...
2017 m. balandžio 15 d., šeštadienis
Žaliosios pamokos
Kovo - balandžio mėnesį jaunieji gamtininkai daug laiko praleidžia mokyklos gamtinėje aplinkoje, miesto parkuose, pušyne. Vaikai dalyvaudami veiklose ,,Žaliosios pamokos'' stebi ir fiksuoja tose vietose paukščius, gyvūnus, varliagyvius, vabalus, vabzdžius. Paskutiniais duomenimis prie Kūrybos namų pastebėtas kėkšto jauniklis. Parkelyje į lizdus šakeles, samanas, šapus neša zylės, bukučiai, musinukės, kovarniai. Šiltesnę dienelę jau skraido drugeliai-citrinukai, spyglius tempia skruzdės , zyzia musės. Iš gyvūnų pirmieji pasimatė kurmių darbai!
Žaliosios pamokos - viena mėgstamiausių mokinių neformaliojo ugdymo veiklų.
Žaliosios pamokos - viena mėgstamiausių mokinių neformaliojo ugdymo veiklų.
2017 m. kovo 18 d., šeštadienis
Išvyka į inkilų parodą- konkursą Šiauliuose
Sukalti inkilą pagal visas
rekomendacijas, kurias pateikia gamtos žinovas S. Paltanavičius, nelengva užduotis. Padedami būrelių vadovų ir
darbuotojų, Eimantas, Lukas, Evelina padarė inkilus margasparnei musinukei, kuoduotajai
ir mėlynajai zylėms. Nors šikšnosparniai ne paukščiai, tačiau jiems nameliai būtini, todėl inkilas šiems žinduoliams taip pat buvo sukonstruotas.
Šiaulių gamtininkų centro organizuotoje
parodoje- konkurse kovo 16 d. mokiniai galėjo pamatyti įvairių inkilų. Kaip teisingai juos kalti, kabinti,
prižiūrėti, buvo galima sužinoti išklausius Kurtuvėnų regioninio parko ekologo,
parodos vyriausiojo komisijos nario V. Lopetos
rekomendacijų.
2017 m. sausio 31 d., antradienis
Inkilai paukščiams jau kalami!
Nors šiek tiek stringa ruošiniai inkilams, tačiau pirmasis varnėnui jau yra! Dėkui Rimantui, Klodualdui, Donatui!
2017 m. sausio 15 d., sekmadienis
Pavaikščiojus po snieguotą sodą pamačiau...
2017 m. sausio 1 d., sekmadienis
Popietės, kurios vienija, skatina bendrauti, suteikia gerų emocijų!
Lietingomis žiemos dienomis galime visi kartu pabūti klasėse, paskanauti sveikų patiekalų, pažaisti!
Darbai iš antrinių ar gamtinių žaliavų- Kalėdų dovanos artimiesiems
Pagalba paukščiams žiemą
Nors tikros žiemos dar ir nebuvo, tačiau šis laikas yra sunkesnis laukiniams gyvūnams. Gamtininkų būrelio mokiniai jau pasiruošę padėti kurapkoms, kitiems žiemojantiems paukščiams.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)