2018 m. lapkričio 22 d., ketvirtadienis

Apuokas ir pelėdos!

Gamtoje ne dažnai pamatysi šiuos paukščius. Žinome, jog juos laikyti nelaisvėje negalima! Tačiau kartais tenka sutikti su nuomone, jog išgelbėti paukščius tikrai reikia. Vaikai gali iš arti stebėti jų elgseną, maitinimosi ypatumus...

Kas tai per gyvis?

Birželis gamtoje...Ir štai sutinkame???
Padėkite  atpažinti!
 

2018 m. spalio 11 d., ketvirtadienis

Islandijos gamtos nuostabumas!

Oi kokia laiminga esu, kad išsipildė svajonė pabuvoti Islandijoje ir pajusti jos gamtos didybę...
ir dar: pamatyti paukščius- pufinus jų perėjimo vietoje, ne kiekvienam pasiseka...




2018 m. spalio 8 d., pirmadienis

,,Tyrėjų naktis'' gamtininkų būrelyje

Paskutinis rugsėjo penktadienis visoje Europoje skiriamas populiarinti  mokslą ir susipažinti su mokslininkais. Šiais metais pas mus Šiaulių universiteto dėstytoja, lektorė dr. Ilona Kerienė.  Mokslininkė pasakojo apie įdomų, niekad nesustojantį mokslininko darbą. Susipažinome  su chemijos srities eksperimentais. Vėliau patys darėme vaikiškus eksperimentus (SLIME).


Aplankytas Mūšos tyrelio draustinis

 Mokomės gamtoje ir iš gamtos!


Svečiuose Šiaulių gamtininkai, jų dresuoti gyvūnai ir vadovės

Kūrybos namuose Pasaulinė gyvūnų globos diena paminėta kartu su draugais -Šiaulių jaunaisiais gamtininkais. Daug gerų  emocijų patyrėme stebėdami šunų ir kačių pasirodymus, bendravimą.


O svarbiausiai visi kartu prisiminėme, kokie  svarbūs gyvūnų gyenime turi būti žmonės - jų šeimininkai. Gyvūnams reiaklinga tinkama priežiūra, rūpestis, atsakingas elgesys su jais!

2018 m. birželio 22 d., penktadienis

Globojame 6 mažyčius, dar neatakusius ežiukus!

Gyvenime taip atsitinka, jog kartais tenka augti be mamos... Taip nutiko 6 mažyliams ežiukams, kurių mamą suvažinėjo mašina! Rūpestingižmonės atnešė mums (gamtininkams), o mes pasitelkę internetą, išsiaiškinome, kaip nepakenkus juos užauginti. Šiandien jie tuoj, tuoj ataks ir linksmi  augs toliau! O mes jų ilgai nelaikysime globoje, o pratinsime prie sodo platybių...

Gluodenas- tai ne gyvatė, o driežas!

Vaikai, pamatę ilgą, ploną roplį, visada šaukia- gyvatė! Nesvarbu, kad dažniau gamtoje jie sutinka žalčiuką, arba, kaip šiuo atveju driežą. Gluodenas- nenuodingas, svoris iki 1 kg. Tai vieni ilgiausiai gyvenančių driežų. Gluodeno gyvenimo trukmė iki 9-12 metų.

2018 m. birželio 4 d., pirmadienis

Ežiukas- gražuoliukas!

Mokyklos pievelėje vakarais  laiką leidžia ežiukas! Smagu su juo pabendrauti, jeigu pavyksta laiku sutikti! Jis labai smalsus, tačiau- atsargus.

2018 m. balandžio 8 d., sekmadienis

Gyvajame kampelyje nuostabi bezdžionėlė!

Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre vyksta remontas, todėl bezdžionėlė Smarta patikėta prižiūrėti mums! Džiugu, jog vaikai tinkamai rūpinasi  svečiu! Labiausiai Smarta mėgsta saulėgrąžas ir bananus. Ji labai miela, greitai priprato naujoje vietoje.

Varnėnas jau pas mus !

Gražus sekmadienio vakaras sode ir nuostabus varnėno  švilpavimas obelyje, prie savo inkilo!

2018 m. kovo 10 d., šeštadienis

Vilniečiai žvirbliai !

Paukštį nufotografuoti ,,pagauti į kadrą'' su mobiliuoju telefonu - misija neįmanoma. Jie pastebėję nukreiptą ekraną, tuoj pakelia sparnus, kur betupėtų. O štai Vilniuje, žvirbliukai- vilniečiai. Savame mieste jaučiasi gerai, todėl fotografuok kiek nori!

2018 m. sausio 22 d., pirmadienis

Dekonui Taškiui naujame terariume labai įdomu!

Augindami driežą, sužinome daug dalykų apie roplių ypatumus! Šaunuoliai vaikai- smalsumas beribis... Kokios ausys? Kodėl pažastyse skylutės? Ar roplys mirksi? Kodėl nepatinka smėlis? Kodėl tiap mėgsta rankas?  Geriausi atsakymai- stebėjimas, bandymas, analizavimas, teorijos patikrinimas!




Šaltukas!

Prasidėjus šaltesniam orui, reikia sustiprinti  lesyklų priežiūrą. Gamtininkai kibo į darbus!



2018 m. sausio 1 d., pirmadienis

Fotografuojame Lietuvos 100-čiui gyvąją gamtą!





Prisijunkite ir jūs! Lietuvos gamta- nuostabi, įvairi, nepakartojama! Kur beeisi, su savimi turėk fotografavimui priemonę ir pykšt!